The Exies Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Joe Satriani;den Aşık Veysel Sürprizi

Joe Satriani;den Aşık Veysel Sürprizi Empty Joe Satriani;den Aşık Veysel Sürprizi

Mesaj  Elysion Çarş. Nis. 09, 2008 1:43 pm

Dünya çapında fanatik hayranları bulunan, kendine özgü gitar tekniğiyle bir fenomene dönüşen Joe Satriani, ''Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock'' adını verdiği yeni albümünde ''Asik Veysel'' ve ''Andalusia'' isimli iki şarkıyı Aşık Veysel'e ithaf etti.

Geçtiğimiz yıl bir konser vermek üzere İstanbul’a gelen ve Türk kültüründen çok etkilenen Satriani, Aşık Veysel’le bu Türkiye ziyareti sırasında tanıştığını söylüyor. Türkiye’deki tanıtım çalışmalarını üstlenen yetkilinin kendisine Aşık Veysel’in 2 CD’sini hediye ettiğini, albümleri dinler dinlemez çok etkilendiğini anlatan Satriani “Müzik sanki benim içimde yıllardır biliyormuşum gibi çınladı. Ona ithafen yaptığım şarkılarda, bu müziği dinlerken yaşadığım deneyimi aktarmaya çalıştım. Bu şarkıda gitarımı daha önce hiç çalmadığım bir teknikle çaldım.” dedi. Şarkının bazı bölümlerinde gitarla bağlama sesi vermeye çalıştığını söyleyen Satriani’nin yeni albümü yurt dışında 1 Nisan itibariyle yayınlandı.
Elysion
Elysion